ewf

نمایشگاه فراجــهش(۱)

IMG_20170721_015234

گالری ابد برگزار می کند:

فراجَـــهِش(۱)

جمعه، ششم مرداد
نمایشگاه گردان: امین شاهد

نمایشگاه «فراجهش» که کوششی است در بازنماییِ مفهوم «فرگشت» در حوزه زیست -جامعه شناسی در ۲ فاز عکس بنیان و مجسمه های مفهومی مردادماه امسال با حمایت گالری ابد و در آن مکان برگزار خواهد شد.

این نمایشگاه با نمایشگاه گردانی امین شاهد در بخش عکس و مدیاهای وابسته و هیربد همت آزاد در بخش حجم و مجسمه برگزار می شود.

جلسه پیش از برگزاری نمایشگاه در تبیینِ مفهومِ «فرگشت» و عواملِ زیست-جامعه شناسانه آن، با حضور نمایشگاه گردان ها، دکتر محمد عارف انسان شناس، کارگردان و پژوهشگر، دکتر محمدرضا مریدی پژوهشگر جامعه شناسی و اقتصاد هنر، دکتر فوآد نجم الدین پژوهشگر و مدرس هنر و زروان روح بخشان مدرس و منتقد هنرهای تجسمی روز پنجشنبه ۲۹ تیرماه در محل سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران، از ساعت پانزده تا ۱۷ با حضور علاقمندان برگزار شد.

برگزارکنندگان این نمایشگاه در بخشی از توضیح مفهوم فرگشت و بازنمایی آن در عالم هنر نوشته اند: تکامل زیستی یا فرگشت» عبارت است از دگرگونی در ویژگی های فنوتیپی موروثی که در طی زمان در جمعیت های انتخاب طبیعی صورت می پذیرد. اما آن چه حائز اهمیت است، چگونگی تشکیل گوناگونی ژنی است که یا از جمعیت های دیگر تأمین می شود یا از درون جمعیت با سازوکاری متفاوت به نام «جهش».

تعمیم تئوری «فرگشت» از حوزه های زیست شناسی و زیست جامعه شناسی به حوزه هنری- بازنمایی رویکردهای تئوری «فرگشت– تجسم»، نقاط عطف و افق هایی از تاریخ این رویداد از گذشته تا ابد را فراتر از مدل های دانشمندن به عنوان مدخل ورود هنرمند برای تراوش و تجسم ایده نمایش می دهد.

نمایشگاه پیش رو حاصل تحقیق، پژوهش و تبادل نظر برگزارکنندگان با هنرمندان و پژوهشگران و منتقدان، از پاییز سال ۹۵ است و هنرمندانی چون مجید کورنگ بهشتی، کورش ادیم، مهدی مقیم نژاد، صمد قربان زاده، زهرا خرمی، صالح تسبیحی، امید شلمانی، زروان روح بخشان، محمدعلی فاموری و مهدی طالقانی در بخش عکس و هادی عرب نرمی، حسین علی عسگری، سیاوش امیری راد، پرستو پرنور، رضا تائبی، هادی محبعلی و هربد همت آزاد در بخش حجم و مجسمه آثار خود را که برپایه موضوع و مفهوم مورد نظر ایجاد شده، به نمایش خواهند گذاشت.

لینک خبر نشست در خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>